Zamknij X
Objawy - grzybica-objawy

Grzybica objawy

objawy.org.pl


Leczenie grzybicy

 


Leczenie Candida obejmuje dobranie diety i środków przyjmowanych doustnie, lub przeznaczonych do terapii miejscowej. Jednym z najbardziej znanych leków na Candida jest nystatyna. Przepisuje się ją najczęściej na takie dolegliwości jak grzybica jelit, lub pochwy. Innym lekiem jest ketokonazol, ograniczający produkcję ergosterolu i witaminy D – substancje niezbędne dla integralności błon komórkowych drożdży. Ostatnie badania wykazują, że lek ten może powodować poważne uszkodzenia wątroby, a działania niepożądane nieraz mogą nawet zagrażać życiu pacjentów. Z powodu swojej toksyczności, terapia farmaceutykami nie może być podejmowana na okres dłuższy niż 6 miesięcy, a i to nie gwarantuje, że po tym znikną wszelkie objawy grzybicy.

Nie wystarczy być świadomym, że ma się grzybicę, ale trzeba wiedzieć, jakie są jej przyczyny. Oczywiście, ważne jest by leczyć jej objawy. Nie jest to jednak możliwe, w przypadku, gdy cierpi się na ogólnoustrojowe zapalenia drożdżami. Najczęstszą tego przyczyną jest grzybica jelit. Stamtąd bowiem, grzyby mają najkrótszą drogę, aby przez ściany jelit przedostać się do krwioobiegu. Mimo, że większość leków niszczy kolonie zalegające w jelitach, nie ma wpływu na te, które zagnieździły się głębiej. Stąd ważne jest, by jak najszybciej dokonać diagnozy i rozpocząć leczenie.

Poza tradycyjnymi metodami leczenia, istnieje wiele substancji naturalnych, które według tych, którzy je polecają, są skuteczne w zwalczaniu grzybicy. Dla przykładu, w łagodnych stadiach grzybicy skóry, lub pochwy, zaleca się kąpiele w roztworze octu z wodą (substancja kwaśna). Dzięki temu, można w pewnym stopniu przywrócić naturalne pH. Produkty rekomendowane przez ziołolecznictwo również mogą pomóc, jednak zawsze jest to terapia bardzo długa i tak naprawdę nie wiadomo, jakie przynosi efekty.


Pozostałe tematy: